Radost kam se podíváš

Dnes ráno 3.11. 2018 jsem pro vás vytvořila obrázek na listopad. Za oknem vykukuje sluníčko, hned mám chuť jít ven. Možná jste zjistili, že prosluněný den a modrá obloha nad hlavou ve vás vyvolává úsměv, dobrou náladu, nebo přinejmenším spokojenost. V listopadu bývá takových dnů pomálu. A proto mi pro vás přišel do pastelek obrázek právě s tímto názvem. Pomůže vám vyladit se sami na sebe – na svoje srdce. Tam totiž radost prožíváme. A nemusí to být zrovna bombastická jásavá euforie, co považovat za radost. Mnohem důležitější se všímat si drobných věcí, které mi dělají radost, zaměřovat se na ně, vyhledávat je. Oplatit úsměv, nebo ho vyslat první.

Před lety jsme měli doma boloňáčka. Za tu krátkou dobu, co u nás Aminka byla, mi ukázala důležitou věc. Šli jsme na procházku - a skákala radostí, že jde ven. Přišli jsme domů - a nadšeně lítala po pokoji, že je doma. Pršelo - a to je skvělé proběhnout se mokrou trávou. Vzala jsem ji do náruče - a šťastně mně olizovala, že ji panička hladí. Ráno sotva jsem otevřela oko - vidím jak stojí nade mnou a doslova se směje: hurá, panička je vzhůru. Hurá - jídlo! Hurá - návstěva! Hurá - jsme všichni doma spolu. Hurá.... Došlo mi, že jsem ji nikdy neviděla zlostnou, agresivní, nespokojenou, naštvanou "protože něco". Všechno pro ni bylo dobrým důvodem cítit se dobře. Prostě si dobrou náladu vybrala. Výborný učitel :-)!

Když totiž jsme na vlně spokojenosti, radosti, harmonie, v těle se přirozeně aktivují samoléčivé procesy. A taky se zesiluje tvořivost - líp vám jdou věci od ruky, napadají vás nové myšlenky, řešení.....nebo třeba "jen" trefné repliky - jako mého přítele, když mu v neděli zvonil telefon. Nepustil mne z objetí, telefon nezvedl - jen směrem k němu zahlásil:
"Tady nikdo neníííí! Všichni jsou už v Mexiku - jenom Hliník se odstěhoval do Humpolce."

Přeji, ať vás tedy v listopadu obrázek pohladí - vyladí - rozsvítí.