Automaticky kreslit zvládne každý, zejména čistící obrázky, pocitové obrázky a programované. Netvrdím, že zvládnete všechny typy automatické kresby a hned a na sto procent. Ale zvládnout je můžete.

Je to jako s čímkoli jiným v životě, co se můžete naučit – třeba jezdit na kole. Podle vašeho vnitřního nastavení si najdete takovou míru, která odpovídá momentální výši vašich možností. I pětileté dítě se naučí jezdit na kole – umí projet parkem i louží. A jednou třeba sjede kopec na horském kole nebo vyhraje cyklistický závod. V pěti letech to od něho však nikdo ani neočekává, ani nevyžaduje. S automatickou kresbou je to podobné.

Určité techniky jsou dostupné začátečníkům, jiné pokročilým. Vykreslovací a harmonizační nebo léčivé obrázky jsou právě to, čím můžete velmi snadno začít a co vám půjde a bude vás to bavit. Ostatní záleží na vás. Pokročilé techniky automatické kresby vyžadují čas, a také vyladění Vaší duše do příslušné úrovně.

To, do jaké míry ovládnete automatickou kresbu, je na začátku podmíněno čtyřmi skutečnostmi:

  1. Mít upřímnou touhu automatickou kresbu umět a těšit se na to.
  2. Používat automatickou kresbu zpočátku hlavně pro sebe.
  3. Nechat kresbu volně plynout, postupovat svým tempem, na své úrovni a přijmout, že vše, co se mi kreslí, je správně.
  4. Kreslit a kreslit, zkoušet to znovu a znovu, vytrvat a objevovat. Trpělivost, zvídavost a chuť tvořit jsou výborným pohonem, na který automatická kresba jede.

Aby vám automatická kresba fungovala, je potřeba mít tyto podmínky splněné. Je úžasné, když mohu na kurzech pozorovat, jak se lidi během jediného dne doslova promění, rozsvítí, když zjistí, že mohou přes pastelky komunikovat se svou duší, jak žasnou, co všechno jsou schopni pastelkou nakreslit, jaké obrázky jim rostou na papíře. A bývají často překvapení, jak pastelka dokáže přinést úlevu pouhým „vyčmáráním se“ a jak to přesně sedí k tomu, co viděli nebo vnímali v meditacích.

Takové zážitky se dostavují téměř u všech. Ostatně – můžete si to podle návodu v mé knize nebo v e-booku vyzkoušet.